Male Sales Assistant At Checkout Of Clothing Store

Zacznij od DLACZEGO!

Wielu z nas ma kłopot z określaniem „dużych” celów, których realizacja odmieniłaby nasze życie, prawda?

Stawianie celów operacyjnych: „Skończę ten raport do poniedziałku”, „Skontaktuję się w pięcioma klientami” jest znacznie łatwiejsze!Tak zresztą zostaliśmy zaprogramowani przez otoczenie, które nagradza nas za wykonywanie kolejnych zadań – coraz szybciej i sprawniej.

Stawianie wielkich celów bywa często w naszej kulturze postrzegane jako mitomania i bujanie w obłokach i wymaga wielkiej odwagi.

W efekcie rzadko sobie na to pozwalamy i zamiast kreować własną rzeczywistość – REAGUJUEMY na to, czego od nas oczekują i zadawalamy ochłapami tego, na co NAPRAWDĘ NAS STAĆ – pod warunkiem, że mielibyśmy odwagę to choćby nazwać!

Przedsiębiorcy, którzy osiągają sukcesy – niezależnie od tego, czy chodzi o firmy zatrudniające tysiące ludzi, czy indywidualnych ekspertów, do których ustawiają się kolejki i których przychody często przewyższające pensje najwyższej kadry zarządzającej ZACZYNAJĄ OD MARZENIA i nie obawiają się wyobrazić sobie tego, czego inni jeszcze nie widzą. 

A co najważniejsze – wiedzą, DLACZEGO muszą tę wizję zrealizować. SIMON SINEK – jeden z najbardziej wpływowych ekspertów w dziedzinie efektywności ostatnich lat napisał w roku… książkę „Zacznij od DLACZEGO”. 

Przedsiębiorcy, którzy mają jasne i silne „Dlaczego” budują firmy o silnych podstawach. Ci, którzy koncentrują się na „Jak” i „Co” a ignorują DLACZEGO tworzą biznesy jakich tysiące – bez wyraźnej tożsamości, celu wykraczającego ponad wygenerowanie określonych obrotów. 

Jeśli myślisz, że przecież w biznesie przecież chodzi tylko i wyłącznie o pieniądze, przeczytaj „Zacznij od DLACZEGO” lub obejrzyj jedno z wystąpień Simona Sinek’a! 

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *