CO MÓWIĄ O NAS?

Współpraca z EFWP jest dla mnie strzałem w dziesiątkę.
Po pierwsze formalności są ograniczone do absolutnego minimum, sprowadzając się do wystawienia faktur(y) i załadowania pliku z rozkładem materiału na dany miesiąc. Bez niepotrzebnych papierów, liczenia i zajmowania się sprawami, na których się nie znam.
Po drugie obsługa strony efwp.pl, na której wykonuje się te czynności, jest niezwykle prosta: strona jest przejrzysta i funkcjonalna, bez żadnych zbędnych gadżetów. Nawet osoba mniej sprawna komputerowo nie będzie miała problemów.
Po trzecie za umiarkowaną cenę nie trzeba się martwić o księgowość i rozliczenia z ZUS-em, bo to “robi się samo”, dzięki czemu ja mogę się skupić na tym, co lubię, czyli nauczaniu. Polecam szczególnie osobom, których praca nie ma wystarczającego rozmachu na założenie własnej działalności gospodarczej, ale które chciałyby wykonywać ją zgodnie z prawem.

Agnieszka Hamann

lektorka języka angielskiego

Wstąpienie do Europejskiej Fundacji Wspierania Przedsiębiorczości okazało się bardzo dobrą decyzją. Dzięki Fundacji zyskałam na niezależności: mogę wystawiać faktury i nawiązać współpracę z wieloma osobami lub szkołami językowymi a jednocześnie mieć wszystkie umowy skupione w jednym miejscu. Dzięki wsparciu formalno-prawnemu mam pewność, że wystawiane dla klientów faktury jak i rozliczenie z ZUS oraz Urzędem Skarbowym są w należytym porządku. To rzeczywiście świetna okazja, aby nauczyć się, jak prowadzić własną działalność gospodarczą w przyszłości a jednocześnie skorzystać z atrakcyjnej formy rozliczania w chwili obecnej. Koszty obsługi są zdecydowanie niewielkie w stosunku do zyskanych korzyści. 

Marta Świerżewska

lektorka języka angielskiego

 Europejską Fundacją Wspierania Przedsiębiorczości współpracuję już od około roku. Na początku oczywiście byłem troszkę nieufny, ale szybko się przekonałem, że podjąłem świetną decyzję. 
Współpraca daje mi dwie wielkie, bardzo wymierne korzyści. Po pierwsze, ubezpieczenie zdrowotne. – Wcześniej dowiadywałem się o możliwość samodzielnego ubezpieczenia w państwowym systemie i wyszłoby ono dużo drożej – zarówno prywatnie, jak i gdybym założył normalną działalność gospodarczą. – Jeśli więc ktoś pracuje jak ja, głównie na umowy zlecenia i o dzieło, Fundacja jest dla takiej osoby świetnym rozwiązaniem. 
Po drugie, moje opodatkowanie jest niższe, niż dotychczas – nie wchodząc w zawiłości systemu wyliczeń zauważyłem, że realnie wynosi około 10% zarabianej stawki. Dzięki działalności w Fundacji zmienia się bowiem sposób naliczania podatku – cała kwota jest objęta 50%-ową zniżką od działalności twórczej. – Mimo, iż moja praca lektora językowego wymaga bardzo dużo wkładu własnego, przy standardowej umowie o dzieło/zlecenie tylko część dochodu daje się opodatkować w ten sposób. 
Ale bardzo istotną i pozytywną sprawą są także poczucie bezpieczeństwa, jakie daje mi Fundacja. Wielka w tym rola mojej opiekunki z ramienia Fundacji, pani Ihnatowicz. To osoba bardzo rzeczowa, ale zarazem bardzo ciepła i pełna autentycznej chęci pomocy. – Mimo, iż zawsze byłem nieco na bakier ze sprawami formalnymi, ona wszystko cierpliwie mi tłumaczyła i nie wyciągała konsekwencji za rozmaite formalne uchybienia. Fundacja ma być inkubatorem przedsiębiorczości i żartobliwie, ale bardzo prawdziwe nazwać mogę panią Izę urodzoną inkubentką! Dzięki niej uczę się pewniej poruszać po wszelkich zawiłościach związanych z biznesem. – Wiem, na co zwracać uwagę, zarówno od strony prawnej, jak i praktycznej, aby nie mieć kłopotów ani z państwem, ani z klientami. I choć mniej panicznie dzięki temu myślę o prowadzeniu w przyszłości całkowicie samodzielnej działalności, to zarazem straszna jawi mi się perspektywa, że według obecnej wiedzy udział podopiecznego w Fundacji potrwać może tylko trzy lata… 
Z przyjemnością zauważam też, że Fundacja to nie tylko lepszy sposób naliczania różnych obciążeń i pomoc w nauce formalnych obowiązków, jakie spoczywają na przedsiębiorcy, ale żywy, rozwijający się projekt. – Pojawiają się wciąż nowe pomysły na zorganizowanie lektorom możliwości zarabiania – np. dzięki przygotowywaniu do rozmaitych testów. 
Podsumowując, w Fundacji jestem otoczony kompleksową opieką… a zarazem przemiłą atmosferą. Jednocześnie rzeczowość w niej panująca daje mi poczucie, że naprawdę dobrze zainwestowałem swoje pieniądze. Jestem dobry w narzekaniu, ale w tym przypadku to byłoby tylko czepialstwo.
Dziękuję! 

Michał Eysymont

lektor języka angielskiego

Two of the most important criteria for any employer are trustworthiness and reliability. As a foreigner working in Poland, who speaks little Polish, it’s also critically important for me to find an employer that provides services that I’d otherwise have a lot of trouble finding and helps me with access to the state facilities (tax, the health system, etc) that would otherwise perplex me. I’m really impressed with the Foundation because they’ve improved my access to, and ability to deal with, Poland’s notorious red tape in a hassle-free manner. As an eminently practical person, this is the highest praise I can give to an employer. 

Raymond Clarke z Australii

lektor języka angielskiego