Jak zadbać o własny rozwój zawodowy?

Ludzie często słyszą, że chcą się rozwijać. I co? Niewiele za tym idzie. Czasem zdarza im się ponarzekać, że muszą zmienić pracę, bo „utknęli” na stanowisku, które nie oferuje żadnych możliwości rozwoju, albo perspektywy podnoszenia kwalifikacji zawodowych są bardzo ograniczone. Dzieje się tak w firmach różnej wielkości i z różnych branży, a także w środowisku „freelancerskim”.

Teoretycznie możliwości rozwoju jest dziś całe mnóstwo. Za niewielkie pieniądze, albo nawet całkowicie za darmo masz dostęp do różnego rodzaju „tutoriali”, przewodników i poradników, które nas wciągają na kilka dni, a później „rzeczywistość bierze górę” i wracamy do starych przyzwyczajeń i rzeczywistości, w której nie ma czasu i energii na rozwój.

Rozwój lektora ma kilka aspektów.

  • Dalszy rozwój ogólnych umiejętności językowych. Tak – to wcale nie wstyd! Mimo bardzo dobrej znajomości języka, ukończenia studiów lingwistycznych lub filologicznych, warto zadbać o ciągłe utrwalanie i poszerzanie wiedzy.
  • Rozwój w zakresie określonej specjalizacji – np. język prawniczy, medyczny, techniczny, związany ze sprzedażą i marketingiem. Zapotrzebowanie na prowadzenie bardziej specjalistycznych kursów językowych od kilku lat rośnie – pamiętajmy, że Twoi Klienci mają coraz wyższy poziom „ogólnej” znajomości języka i wielu z nich na pewno będzie zainteresowanych podszkoleniem się w konkretnej branży!
  • Kompetencje metodyczne – ciągłe eksperymentowanie w nowymi technikami i metodami pracy, bycie na czasie z nowoczesnymi aplikacjami.
  • Zestaw bardzo konkretnych i pożądanych dziś umiejętności prowadzenia pełnowartościowych zajęć w trybie online; mamy tu na myśli znacznie więcej niż umiejętność połączenia się na skype lub zoom. Klienci bardzo silnie sygnalizują potrzebę realizacji pełnowartościowych zajęć w formie zdalnej. Sytuacja jest poniekąd wymuszona przez pandemię i część Uczniów deklaruje chęć powrotu do zajęć stacjonarnych, ale zobaczymy, jak to będzie wyglądać! Spodziewamy się, że wielu osobom będzie wygodniej uczestniczyć w kursach online.
  • Umiejętności związane z prowadzeniem biznesu – od finansowych, poprzez kwestie techniczne, marketing i sprzedaż

W Fundacji dbamy o to, aby wspierać Cię w tych wszystkich aspektach, a nasi Inkubowani podkreślają wartość szkoleń, które oferujemy – wszystko w ramach najniższej na rynku opłaty administracyjnej!