Prowadź BANK SŁÓWEK, a dobre opinie masz jak w banku!

Eksperci EFWP

Eksperci EFWP

Ta prosta w zastosowaniu praktyka sprawi, że Twoi Uczniowie nie tylko będą robić postępy, ale również polecać Cię – jako świetnego specjalistę!

Po każdej lekcji rób podsumowanie ok 10-15 słówek lub wyrażeń, których oczekujesz, że Twoi Uczniowie będą znać i stosować. Umówmy się – nie wszystkie nowe słowa są przydatne (czasem nie znają ich nawet native speakerzy!), skupiaj się na tych, które są użyteczne i faktycznie regularnie używane.

Celem podsumowania jest sprawdzenie kilku rzeczy:

  1. Czy Twoi Uczniowie znają znaczenie słów lub wyrażeń
  2. Czy wymawiają je poprawnie
  3. Czy wiedzą, z czego będziesz „pytać”

Następnie zacznij tworzyć bank słówek – podczas lekcji, więc nie wymaga to od Ciebie żadnej dodatkowej pracy. Jeśli pracujesz zdalnie, „przeklej” listę słówek z podsumowania tej lekcji do „banku”, który prowadzisz dla tej grupy. 

Na kolejnych zajęciach (i kolejnych!) masz gotowy materiał do powtórek!

Oczywiście udostępniaj Twoim Uczniom Wasz „bank” na bieżąco zasilany nowymi wyrażeniami. Nauka języka to nie zabawa w chowanego ani podchody, więc nie chowaj tego cennego materiału przed nikim – przyda się zarówno Uczestnikom Twoich kursów, jak i Tobie – za kolejnych zajęciach oraz przy przygotowywaniu testów sprawdzających.

Powiązane materiały

Kilka ostatnich tygodni to wysyp prognoz na temat trendów w nauczaniu w 2024. Cześć trendów to kontynuacje rozwojowe obecne już w 2023 (a czasami i wcześniej). Pojawiło się kilka też

Czytaj dalej

Kolejny post z serii „Za co będą kochać Cię Twoi Uczniowie”, w której dzielimy się naszymi sugestiami i podpowiedziami, które sprawdziliśmy – i jako nauczyciele i jako uczestnicy kursów językowych. 

Czytaj dalej

Jeśli kiedykolwiek pracowałaś lub pracowałeś nad przygotowaniem strony internetowej, wiesz, że może to zająć wiele dni i tygodni a nawet miesięcy. Wcale nie musi tak być! Wystarczy, że odpowiednio do

Czytaj dalej